A weboldalkészítés főbb összetevői

  1. Igény szerinti adatbázis tervezése (mySQL) és programozott (PHP) háttér kialakítása.
  2. A honlap arculatához és kezeléséhez szükséges grafikai munka.
  3. Még vonzóbb felület Flash animációk használatával.
  4. A különböző böngészőkben megjeleníthető, kereső-optimalizált oldalak elkészítése.
  5. Referenciák

1. Programozás és adatbázis-tervezés

Ha szeretnénk eltérni a statikus oldalak unalmas, ritkán frissülő világától, akkor természetesen lehetőségünk van élővé varázsolni honlapunkat adatbázis kialakításával és programozási elágazásokkal. Ezek segítségével válhat igazán interaktívvá honlapunk.

Részemről a - manapság rohamosan fejlődő és szinte minden szolgáltatónál megtalálható - mySQL adatbáziskezelőt és a PHP programozási nyelv által nyújtott lehetőségeket tudom felkínálni leendő ügyfeleimnek.

Az adatbázist megtervezem, kialakítom és leprogramozom hozzá a kezelői felületet.

2. Honlap arculata

Már a főiskolán nagyon érdekelt a számítógépes grafika és ez az érdeklődés az évek folyamán csak erősödött. Ma ebből a témakörből a fotóretusálás, montázs-készítés és a hozzájuk tartozó effektusok alkalmazása köt le a legjobban, melyet csak úgy hobbiból is szívesen űzök.

Egy - kritikus alkotói szemmel nézve - tökéletes kép (pl. web-felület, vagy logo) létrehozásához aprólékos munka szükséges. Rengeteg időt igényel és általában több verzió is elvetődik, mire kialakul az elfogadott grafika. A honlapokon található képeket három fő szempont szerint kell optimalizálni:

3. Flash animációk és interaktivitás

Az animációk segítségével könnyen fel lehet hívni valami kiemelendő dologra a figyelmet, feltéve, hogy az oldal nincsen tele mindenféle mozgó kütyüvel. Kezdő (nagyon kezdő) designerek gyakran esnek abba a hibába, hogy megpróbálják az összes általuk megismert fogást és trükköt bevetni szinte egy oldalon. Ha ez még színkavalkáddal is párosul, akkor az az a weblap, ahová valószínűleg nem szívesen látogat vissza a tisztelt böngésző!

Az animációk őskora (a honlapokon) a GIF képekre vezethető vissza, azonban ma már inkább az egyre jobban elterjedő és sokkal több lehetőséget nyújtó Flash mozikkal valósítják meg azokat. A Flash a statikus, képváltogató GIF-hez képest valódi interaktivitást nyújt számunkra, mely azt jelenti, hogy kezeli a felhasználói beavatkozásokat és akár mi magunk vezérelhetjük a mozi folyamatát.

4. Az oldalak tényleges elkészítése

Ha már megvannak a képek és kalakult a színvilág és a kezelői felület, akkor mindezt a böngészők számára értelmezhető formába kell önteni. Ennek egyik alapja a HTML (web-oldal leíró) nyelv ismerete. Általában elmondható, hogy egy arculatot többféle módon is megvalósíthatunk. Mindegyik megoldásnak megvan az előnye és a hátránya, és ezek közül bizony nekünk kell választani, ami mindig az éppen megálmodott arculattól függ.

Minden munkámat tesztelem a legelterjedtebb böngészőkben (MS Internet Explorer, Mozilla , Opera) és különböző képernyőfelbontásban.